Boj s místem v malých kuchyních

Boj s místem v malých kuchyních

Máte představu, že velká kuchyně bude pro vás ideální? Pravdou je, že cenově dostupné bydlení se dnes poněkud smrskává. Sny se nemusejí stát realitou, to ale nakonec není taková tragédie. Malé kuchyně jsou hitem budoucnosti. I s nevelkou místností se dá kouzlit. Stačí využít zkušenosti odborníků, zapojit fantazii a ujasnit si, jaké máme požadavky.

 

Boj proti chaosu

V kuchyni jdou ruku v ruce krása s praktičností. Jinak to nejde, pokud nechceme zažít velký chaos. Cítit se tu musíme příjemně bez ohledu na to, jak velká místnost je. Při každodenní přípravě jídel potřebujeme mít věci i potraviny přehledně uložené a stále po ruce. A to umožní i malá kuchyňská linka.

 

Nejdřív měř…

Ani v úzké kuchyni v paneláku se nutně nemusíme potýkat s nedostatkem pracovní plochy a úložného prostoru. Při tvorbě návrhu pořádně přemýšlejme, abychom se vyhnuli zbytečným přešlapům a na nic nezapomněli. Věci musí být uloženy tak, aby respektovaly posloupnost nejčastějších kuchyňských činností: krájení, vaření, mytí… Uspořádání lednice, dřezu, pracovních ploch, myčky, sporáku, trouby, odpadkového koše a skříněk s nádobím by mělo být logické.

 

Maximum úložného prostoru

Úložné prostory hledejte i na méně obvyklých místech. Zapojte fantazii a zrealizujte je třeba na bocích skříněk, jejich vnitřních stranách i na stěnách místnosti. Pro drobné věci využijte různé košíčky, drátěné programy, háčky a závěsné konzole.

 

Velký stůl v kuchyni?

Nemáte dost místa na velký kuchyňský stůl? Pořiďte menší, klidně sklápěcí. I židle se dají skládat nebo stohovat, když je zrovna nepoužíváte. Není potřeba mít hlavní jídelní stůl v kuchyni, pokud máte místo jinde. Tím ušetříte plochu užitečněji, pro přípravu jídla. V kuchyni můžete u menšího stolu pouze snídat nebo si dát rychlou kávu.

Existuje spousta nápaditých řešení pro malé kuchyně. Odborníci se zkušenostmi vám poradí nejlépe. Kuchyně Gabon nabízí návrhy pro úspornější kuchyně v panelácích, často se jedná o kuchyně do L, které krásně využijí každý centimetr.
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.