6 věcí, bez kterých se v létě neobejdete

Jaro je již v plném proudu a je na čase přemýšlet nad tím, co všechno budete potřebovat v létě. Některé věci vám ulehčí vysoké teploty, jiné podpoří zdraví a zajistí, že se budete cítit skvěle po fyzické i psychické stránce. Víte, bez čeho se letos v létě rozhodně neobejdete?

6 věcí, bez kterých se v létě neobejdete

1) Vyčistěte si vzduch

Ať už bydlíte v bytě nebo v domě, tak vám vysoké teploty nemusí dělat dobře. Vzduch v bytě je vydýchaný a vás trápí například suchý kašel. Nechcete větrat kvůli průvanu a nechcete pouštět klimatizaci, ze které můžete dostat angínu. Pokud přemýšlíte, jak ochladit a zároveň pročistit vzduch, tak vyzkoušejte čističku vzduchu. Vyhnete se tak problémům s dýchacím ústrojím a zbavíte se také nepříjemných alergií a astma.

 

2) Zbavte se alergie

Alergiků i astmatiků přibývá a jejich počet se blíží k závratným číslům. Ať už se jedná o alergie na roztoče, pyly, bakterie, viry, kouř, vždy působí nepříjemnosti. Ty následně vedou ke kašli, těžkému dýchání, bolesti v krku, ale také například bolesti hlavy. Kromě čističky vzduchu se vyplatí investovat do zvlhčovače nebo naopak odvlhčovače vzduchu. Změřte si pomocí vlhkoměru vlhkost ve svém domě a podle toho si vyberte ideálního pomocníka. V příliš vlhkém prostředí hrozí riziko plísní a hub, ze kterých poté vznikají bakterie a viry, člověk tak může velmi snadno onemocnět a jeho imunita je výrazně oslabená. Co se týče suchého vzduchu, tak ten může být velmi nepříjemný pro astmatiky, může způsobovat častější záchvaty a je důležité tuto situaci co nejdříve vyřešit. Odvlhčovač i zvlhčovač můžete použít v domácnosti, v kanceláři, ale také v průmyslových objektech.

 

3) Připravte si led

K létu a teplému počasí patří neodmyslitelně také led. Připravit jej můžete nejjednodušeji a nejrychleji ve výrobníku ledu. Ten odvede největší práci za vás a nemusíte si myslet, zda jste dali zmrazit sáčky nebo formičky s ledem. Ve výrobníku ledu budete mít vždy dostatečné množství ledu k rychlému použití.

 

4) Užijte si jogurtové opojení

Kromě zmrzlin si můžete dopřát také jogurt. Vychlazený jogurt vás nejenže osvěží, ale hlavně je také zdravý. V jogurtovači si jej připravíte velmi jednoduše. Můžete si jej dát na snídani s müsli nebo třeba na svačinu s ovocem.

 

5) Grilujte s přáteli

Nebojte se užívat si také volného času s přáteli, ať už máte elektrický gril nebo obyčejný gril na dřevo, tak si práci na zahradě zpříjemněte grilováním. Naložte si maso, připravte zeleninový salát a na večer přichystejte hry.

 

6) Ponorný vařič na cesty

K teplému počasí patří také cestování, výlety a kempování. Ponorný vařič bude také vašim oblíbeným pomocníkem, díky kterému můžete na chatě nebo na chalupě rychle ohřát a připravit jídlo.

Všechny tyto pomocníky můžete užívat většinu roku, ovšem léto vám svoji praktičností zpříjemní nejvíc.
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.