3 recepty na lahodné a zdravé zimní smoothies. Nastartujte svou imunitu!

3 recepty na lahodné a zdravé zimní smoothies. Nastartujte svou imunitu!

Smoothie jsou oblíbené hlavně v létě jako cenný zdroj osvěžení. V podzimních a zimních měsících je však příjem vitamínů a minerálů ještě důležitější. Tělo totiž každý den ohrožuje nepříznivé počasí, bacily a virová onemocnění. Chraňte se proti nim! Dejte si každý den smoothie.

 

Proč smoothie?

Je z ovoce a zeleniny, bez přidaných cukrů a konzervantů, nastartuje tělo i mysl a navíc vás dokáže zasytit. Vyzkoušejte naše tři recepty na zimní smoothie, které je nejenom zdravé, ale také si na něm výborně pochutnáte. Všechny ingredience jen stačí vložit do mixéru a zapnout spoušť.

 

Lahodná hruška

2 hrušky

1 banán

1 lžíce medu

200ml mandlového mléka

1 lžíce bílého jogurtu

 

Smoothie na zahřátí

200ml pomerančové šťávy (nebo 2 pomeranče)

1 banán

kus oloupaného zázvoru

½ citronu

špetku mletého hřebíčku

1 lžíce medu

 

Chilli smoothie

300ml mandlového mléka

2 lžíce kakaa

špetka chilli koření nebo nakrájená chilli paprička

 

Snadná příprava

Pokud chcete, aby bylo smoothie rychle a snadno hotové, budete potřebovat mixér, který si poradí i s tvrdou zeleninou či obilovinami. Takový je vysokootáčkový mixér Orava RM-1550. Tento šikovný pomocník se může pochlubit velmi vysokým výkonem 1500 W, který dokáže roztočit otáčky až na 30 000 za minutu. Neotupitelný nerezový nůž, který disponuje se šesti čepelemi, vmžiku rozmixuje jakoukoliv potravinu. Mixér má velkou nádobu o objemu 2 litry, díky které bude dostatek smoothie pro všechny členy domácnosti. Manipulace s ním je velmi snadná, sami si navolíte výkon podle toho, co chcete zrovna připravovat. Smoothie totiž není jediné, co s tímto pomocníkem můžete v kuchyni vykouzlit. Dezerty, koktejly, příkrmy pro děti, zmrzlina, polévka či omáčka – s tím vším může být mixér nápomocen. Jeho stabilitu zajišťují přilnavé nožičky na spodní straně. Také čištění bude hračka. Všechny demontovatelné díly lze totiž mýt v myčce nádobí.
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.