Zelené stěny oživí každý prostor a dodají mu šmrnc

Zelené stěny oživí každý prostor a dodají mu šmrnc

Pokud jste již někdy slyšeli o zelených stěnách, pak určitě víte, že se jedná o uměle vytvořenou dekoraci, jejímž cílem není daný prostor jen oživit, ale především do něho vnést kousek přírody. Souznění s přírodou a blízký kontakt s ní mnoha lidem chybí – zvláště pak ve městech, kde máme k přírodě daleko a ne všichni máme to štěstí, že můžeme mít vlastní zahradu. Zelené stěny jsou ideálním řešením, jak prostor oživit a vyvolat v nás pocit, že máme přírodu na dosah ruky.

 

Moderní dekorace, která vás uchvátí

Zelené stěny jsou bezesporu velice zajímavou a vkusnou dekorací. Nabízí hned několik výhod, které hovoří v jejich prospěch. Jednou z těch největších je určitě dlouholetost. Umělé zelené stěny, které jsou tvořeny umělými rostlinami a nechybí jim ani umělé květiny, totiž vydrží desítky let. Jsou věčné a daný prostor ozdobí na hodně dlouhou dobu, aniž by bylo potřeba kdovíjak složité péče. Tahle dech beroucí dekorace, která na první pohled vypadá jako živá, vás okamžitě uchvátí.

 

Zelené stěny nepotřebují žádnou péči

Další nespornou výhodou zelených stěn je nulová potřeba pozornosti a péče. Instalované umělé květiny, umělé živé ploty ani jiné rostliny totiž na rozdíl od těch živých nepotřebují, abyste je pravidelně zalévali – díky tomu odpadá povinnost investovat mnohdy nekřesťanské částky do speciálního zavlažovacího systému. Zelenou stěnu nemusíte udržovat zkracováním květin nebo jejich zastřihováním, protože jednoduše neroste a je pořád stejně tak krásná, jako na samotném začátku.

Vyberte si tu svou

Zelenou stěnou si můžete oživit nejen obývací pokoj nebo třeba ložnici, která by se tak stala takovým malým rájem na zemi. Hodí se i do komerčních a veřejných prostor, kde zaručeně udělá dojem. Vybírat můžete z několika variant provedení – od těch nejjednodušších až po ty složitější, jejichž součástí může být například i nápis nebo logo firmy.
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.