Vysoké teploty a sluníčko dokáží udělat na hlavě paseku. Chraňte své vlasy!

Léto je velmi oblíbeným obdobím, nejenom pro své teplé dny, ale také pro dlouhé světlé noci. Příjemné teploty svádí k turistice, relaxování u vody a opalování. Častým pobytem na sluníčku však může trpět nejenom vaše kůže, ale také vlasy. Jak tomu zabránit? Chraňte se!

Vysoké teploty a sluníčko dokáží udělat na hlavě paseku. Chraňte své vlasy!

Záření je škodlivé

Sluneční záření může mít na svědomí vysušení vlasů, ustupující pigment, nadměrnou lámavost, žádný lesk či dokonce vypadávání vlasů. Nejvíce jsou vlasy ohrožené na dovolené u moře, kde kromě slunečního záření má na kvalitu vlasů vliv i slaný vzduch. V ohrožení však není jen vzhled vlasů. V důsledku UV záření může totiž dojít až ke zničení struktury vlasů, a s tím už si profesionální kosmetika jen tak neporadí. Namáhána je i pokožka hlavy. Ta se může vysušovat a vás tak mohou začít trápit lupy. V krajních případech si pokožku hlavy můžete dokonce spálit, což je velmi bolestivé. Pozor si dávejte zejména v případě, že jste světlý typ nebo máte řídké vlasy.

 

Ochrana je důležitá

Prvním pravidlem je vlasům v létě ulevit. Už tak jsou namáhané od sluníčka a vysokých teplot, každá další námaha je může nenávratně poškodit. Zapomeňte tak na chemické barvy, které vlasy naleptávají a poškozují jejích strukturu. Pokud však na barvení trváte, vyzkoušejte šetrnější alternativu – barevný šampon nebo přírodní barvení hennou. Vhodné je také navštívit dámské kadeřnictví, kde vám zastřihnou konečky či vlasy prostříhají, aby byly přes léto vzdušnější. V kosmetických salonech si můžete nechat vlasy ošetřit brazilským keratinem. Ten vlas obalí speciálním filtrem, který zabraňuje poškození teplem a slunečním zářením. Navíc vaše vlasy zacelí a dodá jim úžasný lesk.

Nezapomínejte také na pokožku hlavy. Tu ochráníte nejlépe kloboukem či šátkem. Ten vám pomůže nejenom předejít poškození vlasových kořínků, ale také vás ochrání před úpalem.

A jak se v létě chráníte vy?
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.