Výhody domácí zdravotní péče

Výhody domácí zdravotní péče

Domácí zdravotní péče už není neznámá a řada lidí, zvláště u poúrazových stavu, ji využívá a profitují z domácího prostředí. V čem je ale domácí zdravotní péče lepší a jaká má pozitiva oproti nemocniční péči a hospitalizaci?

  1. Domácí prostředí. Jste v pohodlí, v blízkosti svých blízkých, vše máte po ruce. Pokud váš stav nevyžaduje hospitalizaci, je škoda nevyužít domácí zdravotní péči a nebýt raději doma než v nemocnici.
  2. Psychická pohoda. Ta samozřejmě souvisí s domácím prostředím. To, že jste doma, na vás působí mnohem více, než si dokážete představit. V nemocnici je nastolen režim a řád, který ne každému vyhovuje. Často jste konfrontování s ostatními pacienty. Rozhodně si neodpočinete tak jako ve své posteli.
  3. Návrat k obvyklým činnostem, částečně i k práci. Jak Vám aktuální zdravotní stav dovolí, můžete se věnovat činnostem a věcem, kterým jste se věnovali před úrazem či onemocněním. Nemusíte pořád jen ležet.
  4. Vyhnete se nemocničním nákazám. Přes všechna opatření se v nemocnicích stále vyskytuje dost nemocničních nákaz.
  5. Úhrada ze zdravotního pojištění. V rozsahu, který předepíše Váš lékař, máte domácí zdravotní péči hrazenou ze zdravotního pojištění. Pokud má tedy agentura smlouvu s vaší zdravotní pojišťovnou.

Když to všechno sečtete a podtrhnete, rekonvalescence a návrat k původnímu stylu života je mnohem rychlejší a příjemnější. Když k tomu ještě přičteme možnost specializované zdravotní péče, které jsou schopny agentury pro domácí zdravotní péči zajišťovat, není moc důvodů, proč tento způsob stonání nevyužít.

 

Ošetřující lékař poradí

Často pacienti namítají, že zkrátka neví, na kterou agenturu se obrátit. V tomto by Vám měl poradit Váš ošetřující lékař. V pražské agentuře domácí zdravotní péče ProCare Medical jsou pro Vás schopni zajistit i domácí umělou plicní ventilaci a řadu dalších ošetřujících služeb. Na jejich stránkách www.procare.cz naleznete detailní nabídku služeb i informace o tom, že mají smlouvu se všemi zdravotními pojišťovnami.
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.