Slovní spojení pitný režim slyšíme ze všech stran a alespoň trochu se ho snažíme dodržovat všichni. Nestačí ale jen pít, důležité je i to, co pijeme.
Když voda nechutná
Jíst nemusíme i několik týdnů a dokážeme přežít. S pitím je to jiné, bez vody se dá vydržet jen několik málo dní. Nemusíme ji nijak složitě hledat uprostřed lesů a skal, teče nám z kohoutku. Jen její chuť není vždy naprosto skvělá, což nás od pití vody odrazuje. A kupovaná, v plastových lahvích, většinou není o moc lepší. Jak mít možnost pít čerstvou vodu bez pachuti a škodlivin? To umí zajistit vodní filtry, které vodu upraví a zlepší její chuť, navíc ji zbaví nečistot a látek, které nejsou pro naše tělo vhodné, jako je chlor, hormony, antibiotika, pesticidy a další. Pokud víme, že naše voda obsahuje určitý typ kontaminantů, můžeme ji upravit speciálními filtry. Třeba se potýkáme s vysokým obsahem dusičnanů, pak využijeme filtr na odstranění dusičnanů ve vodě a zlepšíme tak její kvalitu.
Nevhodné limonády
Problém s chutí můžeme výrazněji vnímat u dětí. Ty si více než dospělí všímají chuti a to, co jim nechutná, jednoduše odmítají. Často se tak stává, že musíme dětem místo vody nabídnout jiné pití, aby alespoň nějakou tekutinu do těla dostaly. Limonády slazené nápoje plné cukru a konzervantů nejsou vhodnou náhradou, zbytečně zatěžují organismus a obsahují velké množství cukrů. Filtry na vodu mohou pomoci naučit děti pít čistou vodu a udělat tak důležitý krok pro jejich zdraví. Upravená voda zajistí, že ji budou pít rády a bez výmluv, některá je vhodná už pro kojence od půl roku věku.
Vodní filtry jsou skvělým řešením pro celou rodinu, jak získat chuťově dobrou a zároveň zdraví prospěšnou vodu. Pokud tak ještě nemáte dárek na Vánoce, může být vodní filtr správnou volbou.