Trendu kraluje minimalismus

Každý, kdo sleduje nové trendy nábytkářského designu, si musel všimnout, že se v tomto oboru pořád něco děje. Současné trendy přináší vždycky jako první firma Natuzzi Italia, která je respektována odborníky i laickou veřejností. Spojila se pro tentokrát s významnými italskými nábytkářskými architekty Robertem Tapinassi a Maurizem Manzoni.

Trendu kraluje minimalismus

Pohovka jako solitér a odstoupení od opěrek hlavy, ale také vzdušnost, lehkost a členité zóny, to vše je minimalistický styl, který vévodí italské kolekci.

Mauricio je žákem Tapinassiho, v pozdějších dobách spolu založili designové studio. Pohovky Herman a Kendo, to jsou dvě novinky, které vzešli z jejich vzájemné spolupráce.

Díky prodejnám Natuzzi Italia je nyní možné si je přijít prohlédnout a obdivovat, případně ihned zakoupit i na českém trhu.

 

Herman

Všichni, kdo četli knihu Moby Dick si při pohledu na boky nebo záda této pohovky praví:

„To je přeci zadní ploutev Bílé velryby!“ Tak přesvědčivě působí elegantní kovové prvky, které jsou ozdobou boční a zadní strany sedačky. Díky nim to této pohovce sluší kdekoliv v prostoru, doslovně se může pyšnit i svými zády. Z jejích jednotlivých dílů lze sestavit klasiku do U i L, ale také zcela netradiční řešení do Z. To značí, že lze vytvářet komfortní zóny, kde se vzájemně nikdo neruší. Tradiční ruční zpracování v nejvyšší kvalitě je možno navolit podle přání v kůži nebo látce. Kožené provedení zdobí ruční prošívání, jež krom ozdobné funkce jistí i stabilitu čalounění. A dalším netradičním materiálem je Manopesca, která se tváří jako broušená kůže s vlastnostmi podobnými neoprenu. Právě jsou v nabídce dva zcela nové odstíny šedé. K odpočinku jsou uzpůsobené opěrné, mechanicky polohovatelné polštáře. Náplní je polyuretan a na něm vrstva peří, v zádech polštáře jsou umístěny větrací otvory. Polštáře lze pouze načechrat jako klasické polštáře z peří a pohodlně se usadit. K dispozici jsou také dva druhy stolků v kombinaci kov a mramor, přičemž kovové prvky stolků i pohovky jsou spolu v souladu.

 

Kendo

Nejnovějším mistrovským dílem dvojice Tapinassi a Manzoni je tato pohovka. Na podnož byl použit kouřový dub nebo ořech. Tato ušlechtilá dřeva se středovým mosazným prvkem dodávají pohovce vzhled solidní stability a elegantního vzezření. Další výrazný atribut je podélné prošití opěrné části, jež je mimo optického efektu i funkčním předělem, jež umožňuje skvělou oporu zad. Tato pohovka je velmi příjemná k sezení. Řešení bočních opěrek je také chytré. Tvarované jsou tak, abyste si na ně mohli odložit třeba sklenku s vínem nebo TV ovladač. A varianta bez opěrky na jedné straně je také zajímavá. V prostoru je výsledným efektem zcela zřetelná minimalistická lehkost a vzdušnost. A také tato pohovka disponuje kompozičně prostorovou variabilitou. Jednotlivé díly jsou spojeny skrytými spojovacími prvky, takže není nutno se vázat na jedno stabilní uspořádání.

Šikovné řešení ukotvení prostoru mezi jednotlivými sedáky vám zabrání v hledání zapadlých věcí mezi nimi. Užitečné a chytré řešení, jímž oba designéři potvrdili, že v Natuzzi Italia přemýšlí nejen nad efektem, ale i nad praktičností.

Z potahových látek je nyní hitem nový, velmi odolný materiál Rizzoli a opětovně populární samet.

V nové kolekci Natuzzi Italia si najdete i mnoho dalších zajímavých pohovek, které určitě budou vašimi stálými společníky.

www.natuzzi.cz
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.