Test brzd vašeho auta může předejít vážné dopravní nehodě

Test brzd vašeho auta může předejít vážné dopravní nehodě

Schválně, kdy naposledy podstoupil váš automobil test brzd? Velmi pravděpodobně se tak stalo na vaší poslední technické kontrole. Abyste si ale byli jistí, že se vaše auto z běžného dopravního prostředku nepromění ve vražedný nástroj, kontrola a test brzdových kotoučů by měla proběhnout zhruba jednou ročně. Zejména u vozidel staršího data může docházet k opotřebení a nutnosti opravy. A věřte, že s novými brzdami zkrátíte svoji brzdnou dráhu několikanásobně.

 

Testy tlumičů a podvozku

Když už jsme u pravidelných kontrol a prohlídek, existuje ještě další spousta testů a kontrol, které můžete podstoupit, chcete-li mít jistotu že máte své auto ve stoprocentním pořádku. Jde například o test podvozku nebo test tlumičů, který prokáže či vyvrátí poškození tlumičů, které mají velký vliv jednak na komfort jízdy a také na životnost a stav pneumatik.

 

Ovládá se vám špatně vaše auto? Co takhle kontrola geometrie?

Mezi příznaky toho, že sbíhavost kol u vašeho vozu není v pořádku, patří zanášení do strany, nesouměrné opotřebení pneumatik, obtížné zatáčení či náhlé zvýšení spotřeby paliva. Pokud si říkáte, že rozhodit si geometrii kol, to není jen tak, vězte, že častou příčinou bývá například podélné parkování na chodníku, kdy hmotnost automobilu působí nerovnoměrně na všechna kola.

Pokud se vám nějaký podobný problém přihodí, vyhledejte nejbližší servis co nejrychleji, dlouhodobější ježdění s poškozenou geometrií kol nejen že negativně ovlivní vaši spotřebu a pohodlné řízení, ale může vyrůst v daleko závažnější problém. Například poškození pneumatik či dokonce celé nápravy. Přitom laserová geometrie v pneuservisu Praha je otázkou několika desítek minut. Po seřízení sbíhavosti kol se vám bude opět jezdit komfortně a váš automobil nebude trpět.
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.