Šetřete svým časem a nechejte mytí oken na odborníky z „Práce ve výškách Praha“

Šetřete svým časem a nechejte mytí oken na odborníky z „Práce ve výškách Praha“

Rekonstruovali jsme dům po babičce. Potřebovali jsme její malý domeček přestavět na solidní domek pro pětičlennou rodinu. Po nekonečných peripetiích s vyřizováním všech možných i nemožných povolení, zajišťováním dostatku materiálu, dohlížením na průběh prací a následným zařizováním všech místností, jsme měli domeček hotový.

Byli jsme nastěhovaní a chystala se k nám první velká návštěva. Blízcí přátelé a rodina nás měli navštívit, abychom společně náš dům zkolaudovali. Chtěli jsme jim předvést domeček v plné parádě, takže jsme se všichni vrhli na dolaďování posledních detailů. Byli jsme už ze všeho vyčerpaní, celý ten kolotoč se stěhováním a zařizováním jednotlivých místností nás zmohl. Manžel rozhodl, že si alespoň s jednou nepříjemnou prací necháme pomoct a objednáme si úklidovou firmu.

Mě nejvíc děsilo mytí oken, protože jsem si všimla, že na nich zbyla zaschlá barva po malování. Je to hrozná práce a už se mi do toho nechtělo. Manžel tedy zavolal do firmy A SERVIS LIPKA, mytí oken Praha 3, výškové práce, čištění fasád, kterou v jeho práci využívají na mytí oken ve výškách, a domluvil nám mytí oken na den před kolaudací.

Byla jsem nervózní, pokud by na nás firma zapomněla, musela bych se do mytí oken pustit na poslední chvíli já. Naštěstí to dobře dopadlo, mycí četa přijela přesně na čas a hned se pustila do mytí. Šlo jim to pěkně od ruky, se zaschlou barvou si hravě poradili, omyli pečlivě skla, rámy i parapety a na závěr leštili okna nasucho jen bavlněným hadříkem. Řekli nám, že s takovým leštěním mají nejlepší zkušenosti. Na mokré sklo ulepené leštidlem, se rychle zase nachytá prach. Okna umyli opravdu perfektně, takhle by se mi to nikdy nepovedlo. A navíc mi ušetřili spoustu času a nervů. Kolaudace se i díky A SERVISU pěkně vyvedla.

Milujete větrníky? Vyzkoušejte si je udělat i doma

Připravte oblíbený větrník v takové podobě, kdy to nebude taková piplačka, a přesto si ho vychutnáte. Recept je sice náročnější na suroviny a zabere vám víc času než běžný koláč, v tomhle případě to ale rozhodně stojí za to a zároveň je to pořád méně času, než kdybyste si zkusili udělat klasické větrníky.

38272254 - new red carpet texture as seamless pattern background for vip celebrities ceremonial events

Na korpus budete potřebovat 250 g másla, 250 g hladké mouky, 750 ml vody, 8 vajec a 1 lžičku soli. Na karamelový krém 750 ml mléka, 250 g másla, 2 karamelové pudinky a 2 lžíce moučkového cukru. Na smetanový krém 500 ml smetany ke šlehání, 2 ztužovače šlehačky a 1 vanilkový cukr. A na polevu 250 ml smetany ke šlehání a 200 g cukru.

Hrnec s osolenou vodou přivedeme k varu a necháme v něm rozpustit máslo. Pak přidáme mouku a za stálého míchání vaříme na slabém plameni, dokud se těsto nebude lepit. Hmotu necháme vychladnout, a poté do ní po jednom důkladně zašleháme vajíčka. Těsto rozdělíme na dvě části, každou rozetřeme na plech a pečeme asi tři čtvrtě hodiny v troubě rozehřáté na 180 stupňů. Korpusy necháme vychladnout. Oba pudinky si uvaříme v mléce a poté necháme zchladnout. Máslo vyšleháme s cukrem, a když je pudink zchladlý, postupně ho zašleháváme do směsi. Druhý krém si připravíme prostým vyšleháním smetany. Potom jeden upečený plát potřeme nejprve karamelovým krémem a poté i smetanovým krémem. Přiklopíme druhým korpusem. A nakonec poleva. Cukr vysypeme do hrnce a za občasného míchání necháme zkaramelizovat. Poté přilijeme ohřátou smetanu a mícháme, dokud poleva nedosáhne ideální konzistence. Polevou polijeme vrchní plát a poté dáme vychladit.

Ovšem se při přípravě snažte, ať se vám nic nevyklopí na zem, protože krémy jdou z koberce opravdu špatně dolů. Kdyby se tak stalo, obraťte se s čištěním koberce na A SERVIS LIPKA, strojové čištění koberců Praha 2.

 
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.