Rady a tipy pro výběr koktejlových šatů

Koktejlové šaty znamenají mnohem více, než jen klasické a velmi známé malé černé šaty.

Rady a tipy pro výběr koktejlových šatů

I když tento jednoduchý tvar a černá barva hrají v případě koktejlových šatů prim, není třeba zůstávat při zemi, protože mnoho jiných stylů a barev bude fungovat minimálně stejně dobře a navíc nechá vyniknout Vaši osobnost.

 

Střih koktejlových šatů volte dle příležitosti a typu postavy

Délka šatů přibližně 5 cm nad kolena je ideální pro klasický styl koktejlových šatů vhodný pro nejrůznější formální a společenské příležitosti. Kreativní styl oblečení pak umožňuje i kratší verze a spojení barevných šatů s jiskřivými doplňky- čím více, tím lépe. Pro elegantní příležitosti jako jsou svatby, nejrůznější slavnosti, formální firemní večírky a podobně jsou tradiční jednobarevné koktejlky nejlepší volbou.

Styly zahrnují šaty bez ramínek, bez rukávů, s malými, nebo 3/4 rukávy. Rovné, upnuté, nebo volné tvary, případně i volnější a vzdušné sukně. Každá žena může tudíž najít styl koktejlek, které lichotí její postavě.

– Ženy s postavou tvaru přesýpacích hodin, nebo hrušky mohou zvýraznit své ženské křivky výběrem koktejlek s A-linií, které mají upnutý pas a naopak plnější, volnou sukni. Jinak ale mají vyhráno, protože je pro ně vhodný téměř každý tvar a délka šatů

– Velmi štíhlé ženy bez výraznějších křivek mohou přidat outfitu na zajímavosti výběrem šatů s výraznějšími a plnějšími prvky v horní, nebo spodní části- např. peplum šaty s volnou látkou v oblasti dekoltu, plisovaná sukně, nebo např. výrazná mašle v horní části. – Menší ženy si mohou opticky prodloužit nohy díky šatům se spodním lemem několik centimetrů nad koleny, případně jsou pro ně vhodné koktejlové šaty s vertikálními detaily (svislé pruhy).

Obecné typy pro výběr

Výrazného a přitažlivého dojmu můžete dosáhnout buď výraznými barvami, příslušenstvím, ale také materiálem s nejrůznějšími texturami, jako je například krajka, nebo prošívané vzory. Nebojte se barev a klidně si pořiďte koktejlky s nejrůznějšími barevnými potisky. (výjimečného vzhledu dosáhnete s barevnými šaty s převládající určitou barvou, kterou použijete i pro doplňky). Při výběru šatů berte v potaz sezónu. Pro jarní období jsou ideální měkké pastelové barvy, v létě tučné tropické barvy a hluboké tmavší barvy na podzim a v zimě.
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.