Co kdybyste letos tím sousedem, který má zelenější trávník, byli vy? Nebojte se, nebude to vyžadovat neustálou péči o váš trávník. Chceme vám dát časově mnohem úspornější radu – pořiďte si trávník umělý!
Umělá tráva bude zelená celé léto, aniž byste ji museli zalévat. Nestrávíte tedy péčí dlouhé hodiny, nebudou vás trápit sucha, kvůli kterým je vyschlá studna, ani deště, jež trávu obyčejně ubijí. S umělým trávníkem jste prostě bez starostí, proto se čím dál častěji používá i u rodinných domů.
Umělý trávník je vlastně koberec
Umělé trávníky se prodávají v metráži jako koberce. Ono vlastně ani nejde o nic moc jiného než o umělý koberec vhodný pro použití v interiéru i exteriéru. Existují ovšem různé typy trávníků, a zatímco některé připomínají opravdu spíš koberec, jiné trávu imitují poměrně zdařile – zejména ty, co kombinují nízká a vysoká vlákna. Na zahradu si tedy zřejmě nedáte stejný umělý trávník, jaký se používá na fotbalovém hřišti.
Umělá tráva má široké využití
Úplně původně se využívala pouze na sportovních površích, avšak dnes ji běžně najdete ve firemních objektech i domácnostech. Kde konkrétně ji využijete?
Umělá tráva s nižším vlasem se hodí třeba na terasu nebo pod pergolu. Je příjemnější než dlažba, nestudí a také se tolik nenahřívá od sluníčka. Kromě toho působí přirozeněji, pro oči je pastva dívat se do zeleně. Můžete si ji dát i do bytu na balkon, ať si vytvoříte trochu přírody.
Umělá tráva s hustým porostem a vyšším vlasem se pak dá instalovat po celé zahradě, nebo třeba k bazénu. Může být nainstalována před vchod a do předzahrádky, kolemjdoucí se pak budou divit, jak je možné, že máte trávník vždy tak zelený.
A kolik umělé trávníky stojí? Ty nejobyčejnější pod 100 Kč za m2, varianty, co vypadají jako živý trávník, pak vyjdou zhruba na 300 Kč za m2. Je to moc? Uvědomte si, že tahle tráva vám vydrží opravdu dlouho.