Přírodní péče o ústní dutinu

Zuby jsou jednou z prvních věcí, kterých si lidé při komunikaci s druhými všimnou. Dnešní doba nám nabízí spousty variant, jak se o své zuby a ústa starat. Nepřeberné množství hygienických pomůcek může však mít i negativní vliv na naše zdraví, a proto je vhodné zaměřit se více na výrobky na přírodní bázi.

Přírodní péče o ústní dutinu

Mimo běžné pomůcky, jako jsou zubní nitě, mezizubní kartáčky, čistící pudry či zubní pasty mnoha barev existují i pomůcky vyrobeny z přírodního materiálu a tedy i v souladu s životním prostředím.

 

Strom Miswak

Miswak je indický strom, jehož účinky na ústní dutinu jsou známy stovky let. Přestože je v Indii využíván běžně, u nás se jeho používání rozšiřuje právě nyní. Miswak je známý svými bělícími účinky, protizánětlivými či antibakteriálními složkami. V dnešní době se z něj vyrábí nejen zubní pasty, ale i kartáčky, jednotlivé větvičky stromu s roztřepeným koncem. Kartáčky tak připomínají původní způsob čištění zubů. Podobně jako Miswak se i bambus využívá k výrobě přírodních kartáčků.

 

Zubní pasty s černým uhlím

Vhodnou alternativou ke klasickým zubním pastám jsou pasty s černým uhlím. I tato surovina se stává v posledních letech velice populární díky svým bělícím účinkům, přestože byla hojně používána dávno před tím, než začaly vznikat zubní pasty v podobě, jakou známe teď.

Jestliže se chceme chovat šetrně ke svému tělu, ale i k našemu okolí, vhodným odrazovým můstkem jsou právě pomůcky k dentální hygieně. Obchody dnes nabízí velké množství přírodních výrobků a je jen na nás, které z nich se rozhodneme vyzkoušet.
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.