Praha – Peking vlakem? Proč ne

Cestujete rádi vlakem? A víte, že se jím můžete vydat třeba až do Číny? Nasednete v Praze a vysednete až v Pekingu. Za velmi slušný peníz. Nezní to dobrodružně?

Praha – Peking vlakem? Proč ne

Nepřipadají vám známé „mainstreamové“ metropole a letoviska nudné? Netoužíte se spíše doslova vydat za hranice všedních dní? Pokud ano, tak změňte směr. Hoďte za hlavu politiku a místo na západ se vydejte na východ! Věřte, že nebudete litovat.

 

Do Číny za 4 tisíce!

V první řadě si máte možnost projet celou Transsibiřskou magistrálu. Tu zahájíte v Moskvě (i tam samozřejmě můžete dojet vlakem), ze které poputujete přes Jekatěrinburg, Novosibirsk, Krasnojarsk a Irkutsk. A odtud můžete pokračovat do Ulanbátaru a poté do Pekingu. Na vybraných stanicích samozřejmě máte možnost vystoupit a vydat se na kratší výlety. Není to lákavější, než cesta do přelidněných, předražených a ne zrovna bezpečných evropských metropolí? Cesta vlakem do Pekingu vás vyjde na zhruba 4 tisíce korun!

 

Nezapomeňte na vízovou povinnost!

Ovšem, pozor, takováto cesta si žádá vyřízení jistých formalit. Na své cestě snů Praha – Rusko – Mongolsko – Čína se například neobejdete hned bez tří víz : ruského, mongolského a čínského. O každé z nich musíte zažádat na příslušné ambasádě.

 

Vízum do Ruska online

Víza do Ruska jsou dostupná i online. Neplánujete-li v zemi setrvat déle než 30 dní, vystačíte si s klasickým turistickým vízem, k jehož vydání budete potřebovat pas se dvěma volnými stránkami platný 6 měsíců po vašem návratu, barevnou pasovou fotografii, vyplněný formulář, potvrzení o cestovním pojištění, potvrzení z hotelu, ve kterém budete ubytováni, a tzv. pozvání.

 

Obraťte se na specialisty

S posledními dvěma formalitami vám za malý poplatek pomohou specializované agentury (jednu z nich najdete například na stránkách ruskevizum.cz). Nebo vám popřípadě vyřídí vízum „na klíč“, tedy vy jim odevzdáte patřičné dokumenty a ony vám obstarají vízum. Včas a bez komplikací. A vaše cesta snů bude moci začít!
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.