Plavky ze sítí duchů – jak dokáží šetřit přírodu?

O eko nebo také férové módě se v poslední době hodně mluví. Obchody jsou plné triček z bio bavlny a bambusového spodního prádla. O plavkách se však zatím v tomto segmentu příliš neví, a to je velká škoda.

Plavky ze sítí duchů – jak dokáží šetřit přírodu?

Plavky vyrobené s ohledem na životní prostředí totiž mohou jako svůj základní stavební materiál používat jinak bezcenný odpad. Značka Ocean Positive se například zaměřuje přímo na staré rybářské sítě.

 

Plavky, které zahraňují přírodu – doslova

Možná to nevíte, ale když rybářské sítě doslouží, řada rybářů je jednoduše vyhodí do moře. A tyto „sítě duchů“ dokáží v oceánském ekosystému nadělat opravdovou paseku. Poškozují korály a pro řadu mořských živočichů se stávají smrtelnou pastí.

Tým Ocean Positive proto tento nebezpečný odpad sbírá po celém světě a následně z něj vytváří materiál známý jak ECONYL, který ze 78 % tvoří základ všech jejich ekoplavek. Zbylých 22 % pak náleží elastanu, starajícímu se o jedinečné vlastnosti použité plavkoviny.

Jaké jsou plavky z ECONYLU?

Nákupem těchto plavek získáte nejenom dobrý pocit, ale také řadu žádaných vlastností. Na mysli máme zejména:

  • měkkost
  • pohodlnost
  • prodyšnost
  • rychlé uschnutí na těle

Plavky Ocean Positive jsou také neprůhledné, poskytují ochranu UPF 50+ a bez potíží odolají i chemikáliím obsaženým v chlóru nebo opalovacích přípravcích. A oceníte i jejich jednoduchou údržbu. V případě potřeby je jednoduše vyperete v pračce na 30°C.

Letošní kolekce se vyznačuje sytými barvami v čele s oblíbenou modrou, trendy korálovou a zeštíhlující černou, díky nimž budete na pláži nebo u bazénu skutečně za hvězdu. K mání jsou jednodílné modely i bikiny a nechybí ani elegantní a pohodlné kousky pro muže.

Objevte kouzlo ekologicky šetrné módy nejenom na pláž na stránkách Ferovamoda.cz a vykročte do léta s báječným oblečením chovajícím úctu a respekt k přírodě!
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.