Odlehčete své pleti

S odchodem zimy a prvními paprsky měníme nejen náš šatník, ale i kosmetickou výbavu. Hutné krémy, které mají naši pleť ochránit před mrazem, nahrazují lehké a hydratační a make-up vystřídají BB krémy.

Odlehčete své pleti

V zimě dáváme přednost teplému oblečení a chráníme se jím před chladem a stejně tak ošetřujícími krémy chráníme svou pleť. Když ale mrazivé teploty pominou, naši pokožku přestane ohrožovat chlad a naopak ji může začít vysušovat teplý vzduch a slunce. Proto je vhodné používat hydratační krémy, které pomohou vázat vodu v hlubších vrstvách kůže, chránit a regenerovat a samozřejmě i zpomalovat proces stárnutí a tvorbu vrásek. Krémy navíc zaručí, že pleť se nebude vysušovat a bude mít po celý den zajištěnou potřebnou dávku hydratace i ochrany.

I když sluníčko umí se stavem a kvalitou naší pleti udělat zázraky, pořád musíme myslet na to, že je potřeba ji také chránit před škodlivým UV zářením. Nejlepší je zvolit krém s ochranným SPF faktorem, který naši pleť ochrání. Pokud jako mnoho jiných žen na léto odkládáte make-up a volíte spíše lehčí formu v podobě BB krému, vyberte si také ten, který má SPF faktor a bude vaši pleť chránit před UV zářením celý den. Navíc tolik nezatěžuje jako make-up a dokáže pleti i pomoci, vyrovnat barevný tón, sjednotit a podle typu pleti i hydratovat nebo regulovat tvorbu kožního mazu.

Oblíbené BB krémy se vyrábí v různých odstínech a tak při výběru zvolte ten, který je nejvíce podobný přirozenému tónu vaší pleti. Je dobré zvolit si svého BB společníka nejen podle barvy, ale i podle typu pleti. Jinak se bude po celém dni v letním horku chovat plať mastná a jinak suchá nebo citlivá a tak by měl mít různé vlastnosti podle typu pleti i BB krém. Na světlou pleť patří světlý tón, na opálenou pleť pak ten tmavší. BB krémy můžete stejně jako make-up nanášet houbičkou ale pohodlně ho rozetřete i prsty.
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.