Než si koupíte svůj první dron…

Jsou to takové vláčky moderní doby. Chtějí je už nejmenší děti, ale vyhrají si s nimi především tatínci. V každém z nás se totiž skrývá kousek pilota, který chce bez překážek objevovat svět. A na co si dát pozor, aby váš první let neskončil katastrofou?

Než si koupíte svůj první dron…

Nabídka RC dronů, kvadrokoptér či multikoptér je na našem trhu obrovská. Ale neházejte hned flintu do žita. Pokud si ujasníte, do od svého dronu vlastně chcete, zvládnete výběr jako profesionál.

 

Když si chcete jen tak zalétat s dronem

Pokud vás láká pouze létání nebo kupujete svůj úplně první dron, který si chcete osahat a vyzkoušet, co všechno vlastně umí, doporučujeme začít s drony bez kamery. Může jít o mini drony určené hlavně pro zábavu uvnitř domu i o klasické modely, zvládající i větší rozmary počasí. K dispozici jsou i drony, do kterých lze kameru dodatečně umístit, takže jestliže vás přece jen investigativní novinařina trochu láká, můžete si díky nim nechat zadní vrátka.

Vybíráme dron s kamerou

Pro všechny nadšence do dronů s duší objevitele, kteří se touží podívat an své okolí z tak trochu jiné perspektivy, je absolutní nezbytností dron s kamerou.

Kamera určená spíše jako doplněk pro létání si vystačí s rozlišením 0,3Mpix (VGA kvalita). Tato nejnižší cenová hladina dronů s kamerou dokáže poskytnou kvalitní materiál pro tisk fotografií i prezentaci obrázků na větších obrazovkách.

Chcete-li létat primárně kvůli co nejlepšímu obrazu, zaměřte se na drony s kamerou v HD kvalitě s rozlišením 1-2Mpix (720p). Získáte obraz vykreslený do detailu a perfektní materiál pro další zpracování.

A opominout nesmíme ani drony určené pro profesionální kameramany (právě ty bývají čas od času vidět v televizním zpravodajství). Jsou opatřeny Full-HD rozlišením 5-8Mpix (1080p), čemuž ovšem odpovídá i jejich cena.

Drony s on-line přenosem nebo bez?

Při pořizování videí či fotek z výšky se musíme také rozhodnout, jestli potřebujeme bezpodmínečně vědět CO natáčíme, nebo jestli se necháme překvapit až po dosednutí dronu na zem.

Jestliže si vystačíte s prohlédnutím záběrů až po přistání, zaměřte se na drony bez možnosti online přenosu videa. Bývají cenově dostupné a za poměrně nízkou investici můžete získat i perfektní dron s HD kamerou.

Drony s online přenosem vám dávají nad volbou toho, co budete natáčet, plnou kontrolu. Drony s Wi-Fi FPV přenosem na obrazovku tabletu nebo počítače jsou známější a cenově dostupnější. Vyžadují nainstalování příslušné aplikace a trpí některými neduhy (opožděný přenos, kratší dosah).

Profesionálnější řešení představují drony s online přenosem FPV 5,8Ghz na obrazovku vysílače. Vyznačují se lepším dosahem i vyšší kvalitou přenosu. Nic není třeba dokupovat ani nastavovat, vše je již součástí balení.

Náš tip: Velký výběr dronů včetně aktuálních novinek jako jsou drony s barometrem či kompasem naleznete v e-shopu Rcobchod.cz. Nechte se inspirovat novinkami na trhu nebo využijte akčních cen na vybrané modely. Ať už vybíráte dron pro sebe nebo jako dárek pro někoho blízkého, tady jste rozhodně na správné adrese.
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.