Nepodceňujte cestovní pojištění. Srovnat nabídky se vyplatí

Nepodceňujte cestovní pojištění. Srovnat nabídky se vyplatí

Jedete na prodloužený víkend do zahraničí a říkáte si, že na těch pár dní se nový pojistný produkt rozhodně uzavírat nevyplatí? Nenechte se mýlit. Každý rok musí kvůli takovému omylu stovky lidí platit velmi vysoké částky za ošetření nebo také náhradu škody. To, co by v ČR vaše pojišťovna snadno vyřešila, se může v zahraničí stát nepříjemným problémem.

 

I drobný úraz se může prodražit

Za příklad si vezměme třeba třídenní výlet do Alp. Dejme tomu, že se na sjezdovce lehce srazíte s jiným účastníkem atrakce. A pokud jste se zapomněli pojistit, budete muset ze své kapsy pravděpodobně hradit následující:

  • zásah záchranářů (často jsou voláni i k menším úrazům kvůli možným dlouhodobým následkům)
  • bolestné
  • náhradu za zničené vybavení (zlomená lyže apod.)
  • dlouhodobé následky úrazu

Nenechte se mýlit, to všechno je skutečně možné. Umí-li v tom váš protějšek chodit, může mít i z lehkého pádu třeba několikaleté bolesti hlavy, za něž mu náleží patřičné odškodnění. A tady už se bavíme o statisícových částkách.

 

Pojištění lze uzavřít i na jednotlivé dny

Ještě než se pokusíte najít nejvhodnější cestovní pojištění, měli byste vědět, že řada produktů vám umožní uzavřít smlouvu jen na dny, kdy skutečně v zahraničí budete. Celkově jde o záležitost maximálně stokorun, které se však v případě potíží mnohonásobně vrátí.

 

Chcete ušetřit? Srovnávejte!

Obíhat jednotlivé pojišťovny osobně se však už v dnešní době nevyplatí. Mnohem efektivnější je porovnání jednotlivých pojistných produktů přímo na speciálních internetových stránkách. Okamžitě tak zjistíte, kolik zaplatíte a co za své peníze dostanete.

Hlídejte si zejména pojistné limity a rozsah hrazených služeb, včetně všech výluk. Navíc tak snadno uzavřete pojištění doslova i na poslední chvíli, třeba při čekání na letadlo. Doporučujeme však na takové řešení nespoléhat a raději plánovat vše s dostatečným předstihem. Jedině tak budete mít jistotu, že skutečně dostanete přesně to, co potřebujete, a navíc za rozumnou cenu!
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.