Jak zútulnit domov

Říká se, že útulnost našeho domova začíná u podlahy. A něco na tom rozhodně bude. Vždyť právě ona propůjčuje prostoru specifické vzezření. Ať zařizujete novou kuchyň, koupelnu nebo dětský pokoj potřebujete kvalitní podlahu, která navodí příjemné teplo.

Jak zútulnit domov

 

Důležité je nejen, aby dobře vypadala, ale aby se po ní také dobře chodilo, byla odolná, nenáročná na údržbu a měla dlouhou životnost. Vybrat vhodnou podlahovou krytinu do interiéru však není vůbec jednoduché. Volit můžete z velkého množství materiálů. Stále více domácnosti dnes vsází na ekologii, proto si pečlivě vybírají, z čeho je podlaha vyrobena. Oblíbené jsou především přírodní materiály, hlavně dřevo, které vykouzlí příjemnou atmosféru a které zůstává zárukou kvality a originality navzdory technickému pokroku. Jeho vzhled a vlastnosti z něj dělají osvědčenou a nestárnoucí klasiku. Masivní dřevěné podlahy působí příjemným hřejivým dojmem, do domu vám vnesou opravdové propojení s přírodou. Navíc jsou praktické na údržbu, vynikají také dlouhou životností a jsou odolné proti poškození. Mají výborné izolační vlastnosti, nezadržují prach a absorbují vlhkost. Podlaha vám vydrží celý život, pokud se poškodí, lze ji zbrousit a znovu přelakovat.

Pokud si dřevěnou podlahu nemůžete dovolit, pak zkuste cenově přijatelnější laminátovou plovoucí podlahu, kterou si svou oblibu získala také díky nenáročné pokládce a snadné údržbě. Počítat však musíte s tím, že tolik nevydrží a také hluk přenáší víc než dřevo. Ideální není také v případě, že sdílíte bydlení společně s vaším domácím mazlíčkem, protože vrchní vrstva není tolik odolná vůči oděru.

Ačkoli se zdá, že nové podlahové krytiny odsunuly koberce do pozadí, není tomu tak. Stále jim díky jejich příjemné měkkosti, teplu, izolačním vlastnostem a snadné pokládce patří přední místa v žebříčku oblíbenosti. Vybírat můžete z různých dekorů, motivů a moderních designů. Hodí se do obýváku, dětského pokoje, ale i do kanceláře. Zútulněte si bydlení a zvyšte komfort jednotlivých místností výběrem té správné podlahy, která bude provázet každý váš krok.
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.