Kolimátor vám pomůže rychle se zdokonalit ve střelbě. Přemýšlíte o jeho pořízení? Přečtěte si našeho průvodce výběrem.
Věnujte pozornost instalaci kolimátoru
Pokud už si kolimátor vybíráte, pravděpodobně máte jasno v tom, na jakou zbraň jej budete osazovat. Ať už se bude jednat o kolimátor na brokovnici nebo na pistoli, je třeba to vědět.
Pokud se rozhodnete pro kolimátory Holosun, můžete například u všech modelů počítat se standardizovanou montáží Picatinny/Weaver s šířkou railu 21 mm. Z toho je patrné, že na zbrani by měl být právě rail Picatinny/Weaver.
Mezi lidmi je obecně populární zbraní SA-58. Pokud si pořizujete kolimátor na ni, můžete si buď zakoupit boční montáž, nebo vsadit na předpažbí.
3 hlavní kategorie kolimátorů
V instalaci už pravděpodobně máte jasno. Pojďme se tedy podívat na to, z jakých 3 hlavních kategorií kolimátorů můžete vybírat. Jedná se o micro kolimátory, které jsou lehké, kompaktní a průměr jejich optiky dosahuje 20 mm.
Další možností, která se rovněž těší velké popularitě, jsou otevřené kolimátory. Tyto modely se pyšní nízkou hmotností a otevřeným designem se skvělým průhledem.
Poslední variantou jsou poté uzavřené kolimátory, které jsou jen o pár gramů těžší než otevřené kolimátory. Navíc však nabízí zvýšenou odolnost.
Je vaše zbraň optics ready?
Na závěr je ještě nutné zjistit, zda vlastně vaše zbraň podporuje kolimátor z výroby. Pokud ano, zpravidla bude mít tato zbraň označení OR (optics ready). V podstatě to znamená, že má na závěru z výroby vyfrézované před hledím lůžko.
Pokud však vaše zbraň optics ready není, nezoufejte. Vše se dá vyřešit. Jen bude potřeba zbraň nechat upravit u profesionálního puškaře.
Více informací ze světa kolimátorů najdete na www.holosun.cz.