Jak vybrat dárek? Podle povahy!

Co člověk, to jiný názor, povaha, myšlení i potřeby. Podle temperamentu rozlišujeme čtyři druhy osobnosti – melancholik, sangvinik, cholerik a flegmatik.

Jak vybrat dárek? Podle povahy!

A i když nikdo z nás není přesně vyhraněn jen jednou charakteristikou, může vám tato typologie alespoň trochu nakupování dárků usnadnit.

 

Sangvinik

Sangvinici jsou společenští lidé, kteří milují vzrušení. Jsou zvídaví a plní kreativních nápadů, srší energií i nadšením, rádi bývají středem pozornosti. Úsměv od ucha k uchu jim z tváře prakticky nezmizí. Ke svému životu potřebují lidi kolem sebe a zábavu. Chybu tedy neuděláte s vtipnými dárky, rádi si totiž užívají legraci. Jsou také egocentričtí, rádi mluví o sobě, snadno se pro něco nadchnou, ale jejich nadšení jim příliš dlouho nevydrží. Milují všechno, co je módní a odpovídá aktuálním trendům.

 

Melancholik

Tichý a do sebe uzavřený melancholik je naprostým opakem otevřeného a hlučného sangvinika. Má rád samotu, takže velkolepou narozeninovou párty pro něj raději neorganizujte. Bývá hodně hloubavý, zabraný do svých myšlenek a pocitů, často přemítá o životě a nepřekypuje zrovna vysokým sebevědomím. I přesto je však dobrým přítelem, který vás nenechá na holičkách. Své pocity často vyjadřuje umělecky, je velmi tvůrčí a talentovaný. Potrpí si na kvalitu, oceňuje všechno krásné, vyžívá se v detailech. Dárky vybírejte obzvlášť pečlivě, a to nejen proto, abyste ho neuvedli do zbytečných rozpaků, ale také z toho důvodu, že se snadno urazí.

Cholerik

Povaha choleriků je výbušná a netrpělivá. Neumí skrývat svoje vnitřní emoce, takže na nich okamžitě poznáte, jestli jste se dárkem trefili do jejich vkusu. Jsou spontánní, činorodí a rádi se perou s překážkami. Milují soupeření, protože touží vyhrávat, a to leckdy za každou cenu. Neumí příliš jednat s lidmi, řídí se totiž heslem: co na srdci, to na jazyku. A právě tato jejich přímost a upřímnost je často dostává do problémů. Snadno se pro něco nadchnou, ale jejich nadšení také rychle odezní.

 

Flegmatik

Flegmatik je vyrovnaný, uvážlivý a klidný, jen tak něco ho nerozhodí. Většinou se jedná o prakticky založené lidi, kteří se nenechají strhnout emocemi. Z toho důvodu od nich nemůžete očekávat příliš velké nadšení – i kdybyste jim věnovali ten nejlepší dárek, příliš to s nimi nehne. Nemají rádi změny ani novinky, spoustu věcí odkládají a s dodržováním termínů si hlavu zrovna nelámou.
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.