Jak správně pěstovat bylinky

Bylinky se stávají ozdobou každého pokrmu či zpestřením dekorativně laděného konceptu kuchyňského prostoru. Dobře se vyjímají za okny parapetu nebo na terase vašeho rodinného domu. Dají se pěstovat téměř všude a zároveň jimi dochucovat oblíbené recepty. Jak se ale postavit ke správnému sázení bylinek a získat tak ze zakoupeného semínka opravdové maximum? Na tuto otázku si zodpovíme v našem článku, který vám poskytne základní rady o pěstování stále oblíbenějších bylinek.

Jak správně pěstovat bylinky

 

 

Sázení bylinek

Na samém počátku vyberte vhodnou nádobu. Doporučujeme samozavlažovací truhlík a květináč, který se díky patentovanému systému postará o blahobyt v období dešťů i delšího sucha. Určitě je nutné se zaměřit na vhodnost výběru odpovídající zeminy. U bylinek se vyvarujte těžších jílovitých zemin a rašeliny, která půdu okyseluje, zatímco bylinky mají raději půdu zásaditou. Úplně nejlepší substrátovou kompozicí se stává písek, zemina a vlastní kompost. Zeminu naleznete na kraji pole nebo přímo na zahrádce u své babičky.

 

Péče o bylinky

Věřte, že samozavlažovací truhlík nebo květináč sám o sobě nestačí, je nutné do celého příběhu přimíchat trochu lidského faktoru. Kromě pravidelné pochvaly za kvalitní růst jim dopřejte i dostatek světla a vody. Samozavlažovací květináč se tak postará o dostatečný přísun vody a vyváženou nasáklost substrátu.

O světlo a a místo se již musíte postarat vy sami. Určitě zvolte okno směřující na západ, které je pro bylinky, ale i ostatní rostliny naprosto ideální. Jelikož mají bylinky rády přiměřenou a pravidelnou zálivku, je samozavlažovací systém ideální cestou k zajištění optimálních podmínek. Vyzkoušejte i vy pro tentokrát tento patentovaný systém a odhalte jeho přednosti.

 

Pokud vás zajímají i další informace o pravidlech pěstování a o chytrých pomůckách, určitě navštivte internetové stránky na adrese http://www.plastia.cz/.

 
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.