Jak nejlépe pečovat o své intimní partie

Jak nejlépe pečovat o své intimní partie

Péče o intimní partie je důležitou součástí péče o tělo. Myslete na to, že tyto partie mohou být náchylnější k nemocem, prochladnutí a dalším problémům, které jsou velmi nepříjemné. Vyberte si tedy správné spodní prádlo, zvolte správný materiál a podpořte své intimní partie péčí bylinek.

 

Hygiena na prvním místě

O své intimní partie se budete nejlépe starat pravidelnou a dostatečnou hygienou. K očistě však používejte raději intimní sprchové gely, které ponechávají pH intimních míst přirozené a nejsou příliš parfémované. V opačném případě si můžete spíš uškodit a potýkat se s nepříjemnými záněty nebo infekcemi.

 

Každodenní výměna prádla

Samozřejmostí je každodenní výměna dámského i pánského spodního prádla. Ať už nosíte klasické kalhotky nebo třeba tanga, popřípadě kalhotky s vyšším pasem, je důležité si je každý den měnit, obzvlášť pokud ve spodním prádle i sportujete, nebo třeba pokud muži v trenýrkách i spí. Je dobré několik bavlněných trenýrek vyhradit jen na spaní.

 

Kvalitní spodní prádlo

Vybírejte si kvalitní spodní prádlo, které je ušité tak, že vás nikdy nedře, netlačí a netáhne. Zároveň by mělo být ušito tak, aby nějakou dobu vydrželo, netrhalo se a nebylo nepříjemné při pohybu. Zvolte si jakýkoliv střih, barvu a styl spodního prádla, dbejte hlavně na pohodlí.

 

Správná volba materiálu

Při volbě materiálu si vybírejte přírodní materiály. Vyhněte se syntetickým vláknům, a pokud je zvolíte, tak se zajímejte o to, aby měly alespoň část přírodní příměsi. V ideálním případě si vyberte bavlnu, která se hodí i pro alergiky, dá se dobře prát, můžete ji nosit denně a skvěle saje pot, i při sportu.

 

Bylinkové koupele

Pokud chcete podpořit svůj imunitní systém a udělat něco pro své intimní partie, tak si dopřejte alespoň jednou měsíčně bylinnou koupel. Přidat si do vany můžete sušený heřmánek, meduňku nebo také levanduli na zklidnění. Zvolte si takové bylinky, které vám voní a ve kterých vám bude koupel příjemná.

 

Pravidelný sexuální život

Co se týče sexuálního života, rozhodně nemusíte držet celibát. Vyberte si však jednoho partnera a pravidelný sexuální život si užívejte jen s ním. Vyhnete se tak zdravotním a fyzickým problémům, stejně tak jako psychickým a morálním nepříjemnostem. Pravidelnými milostnými hrátkami dokonce podporujete správnou funkci pohlavních orgánů, a pokud plánujete přírůstek do rodiny, tak jste na nejlepší cestě.
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.