Jak je to s mýty o laserové operaci očí

Laserová operace zlepší váš život, odstraní starosti s brýlemi a kontaktními čočkami i obavu o jejich poškození. Při rozhodování však můžete narazit na některé mýty a pověry, které tento zákrok stále provází. Jak je to s nimi doopravdy?

Jak je to s mýty o laserové operaci očí

Operace očí se provádí na specializovaných klinikách a očních centrech většinou ambulantně. To znamená, že po zákroku můžete ihned odejít a dodržovat pokyny lékaře již v domácím prostředí a běžném životě. Optimální věk je 25 – 45 let pro pacienty s ustálenou a neměnnou oční vadou. Zákrok je bezbolestný, trvá asi 10 minut a klidový režim je doporučován dodržet alespoň 3 – 5 dní. Profesionální přístup poznáte také tak, že vám lékař vše vysvětlí, zodpoví veškeré otázky i podá všechny informace o operaci i pooperační péči. Na očním laserovém centru Cornea dbají na lidský přístup lékařů a příjemné prostředí, které pomáhá zbavit pacienty nervozity. S více než 20 lety zkušeností a nejmodernější technologií se řadí na Slovensku ke špičce a samozřejmě přijímají i pacienty ze zahraničí včetně České republiky s příjemným benefitem v podobě příspěvku na dopravu. Operace se provádí ambulantně přímo na klinice a po krátkém odpočinku po zákroku můžete centrum opustit. A zde začínají ony pověry a mýty.

 
Mýtus první: po operaci musíte zůstat pár dní v nemocnici je tedy opravdu jen mýtem, po operaci můžete odejít domů téměř okamžitě.

 
Mýtus druhý: v budoucnu chci děti, na operaci jít nemohu je také hodně zkreslený. Operace očí nijak neovlivní možnost mít či nemít děti, pouze může při porodu dojít k určitým změnám refrekční vady vlivem hormonálních změn v organismu.

 
Mýtus třetí: po operaci je nebezpečné sedat za volant. Tedy, okamžitě po operaci asi ano, neboť v očích ještě působí kapky proti bolesti a vidění může být lehce rozmazané. Po kompletním uzdravení není žádný důvod, proč by měly být vaše schopnosti řidiče jakkoli ovlivněny.

 
Mýtus čtvrtý: operace je dražší než brýle nebo čočky. I to je velmi relativní, brýle většinou nestojí jen pár stokorun a ani péče o kontaktní čočky není levná záležitost. Tyto náklady při rozhodování o operaci nezapomeňte vzít také v potaz, protože po zákroku s nimi již ve vašem rozpočtu nebudete muset počítat.

 
Mýtus pátý: mám dvě oči, musím tam nadvakrát. Ani to není pravda, zákrok jde provést na obou očích zároveň a stačí tedy jedna návštěva.

Co rozhodně mýtus o laserové operaci očí není,je zlepšení zraku a celkové kvality života, bezbolestnost a rychlost a především možnost odložit brýle už napořád.
1 odpovědí na "Jak je to s mýty o laserové operaci očí"

  1. Jana  Červen 29, 2017 v 10:41 am

    Tak já už mám po operaci skoro 5 let a můžu souhlasit s vyvrácením všech mýtů v článku. Zákrok byl rychlý a po zákroku jsem šla téměř okamžitě domů. Druhý den už jsem normálně řídila na kontrolu a do práce. Po operaci jsem měla 0 na obou očích, po porodu se mi oči sice zhoršili, ale jen na 0,75 a 1 D, ovšem původních 8 a 10 D nebylo ani na trefení se do dveří bez brýlí, takže jsem i tak s výsledkem absolutně spokojená. A co se týče ceny, myslím, že kdybych dál nosila čočky a brýle, byla bych v tom už za víc než stála operace. Byla jsem na oční klinice v horních počernicích a jsem rozhodnutá, že po porodu druhého dítka, pokud se mi oči ještě zhorší, půjdu na opravu.

    Odpovědět

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.