Husté vlasy nemusí být jen snem

I jeden vlas má svůj stín, říká staré přísloví. Přesto však málokdo z nás by onen pověstný jeden vlas na hlavě chtěl mít.

Husté vlasy nemusí být jen snem

O své vlasy se staráme a jejich padání a řídnutí nám přidělá vrásky na čele. A to neplatí je pro ženy, ubývání vlasů se obávají i muži.

I díky moderním technologiím se nemusíme s řídnoucími vlasy jen tak smířit, ale můžeme přírodě trochu pomoci. Padání vlasů je přirozený jev, neustálý proces regenerace způsobuje, že denně ztratíme kolem 100 vlasů. Pokud je to ale více a vlasy viditelně ubývají, je potřeba jim věnovat zvýšenou péči. Zvláště muži se špatně vyrovnávají s kouty nebo padáním vlasů v oblasti temene. Ale ani ženy nejsou nadšené, pokud se jejich bohatá hříva mění na jemnou a řídkou a musí třeba své vlasy zkracovat a měnit účes.

Prvním krokem je samozřejmě změnit životní styl, tedy odbourat stres, naučit se odpočívat a správně se stravovat. Vlasům pomáhají potraviny bohaté na křemík a železo, jako jsou ryby, ovoce a různé oříšky. Důležité je také vlasy nezatěžovat, chovat se k nim šetrně, používat přírodní šampony a hřebeny z přírodních materiálů a celkově se snažit je šetřit. Samozřejmě je potřeba i spousta trpělivosti, na kterou mnoho z nás nemá čas a výsledky chce vidět hned. Ať už kvůli reprezentaci v zaměstnání nebo vlastnímu sebevědomí a dobrému pocitu. Opticky vlasy zahustit pomůže ověřený zhušťovač vlasů, který se aplikuje na místa, kde došlo k úbytku vlasů nebo jsou vlasy jemné a řídké. Nanáší se jednoduše formou spreje, který obsahuje drobná mikrovlákna keratinu imitující skutečné vlasy. Mikrovlákna se po nanesení napojí na existující vlasy a díky působení elektrostatiky vytvoří efekt hustých vlasů. Aplikace trvá pár vteřin a efekt je okamžitý u mužů a žen a vydrží až do dalšího umytí. Speciální technologie zajistí, že se nemusíte bát vyjít ven v dešti, sportovat nebo se jakkoli jinak omezovat, výsledný efekt zůstane stále dokonalý. Zahušťovač neléčí příčinu, jedná se jen o kosmetický přípravek, který opticky dělá vlasy hustější.

Občas je ale padání vlasů dáno geneticky, a to zvláště u mužů. Laicky řečeno, pokud byl váš tatínek nebo dědeček ve vyšším věku téměř bez vlasů, je pravděpodobné, že budete také. Dalším faktorem jsou pak některá onemocnění. Jestliže se s tím nehodláte smířit a chcete si bujnou kštici zachovat i přes přání Matky Přírody, pomůže transplantace vlasů. Jedná se o zákrok, při kterém se na holá nebo řídká místa ve vlasech implantují vlasové folikuly. Existuje několik metod transplantace, které dnes využívají více právě muži a probíhá při lokální anestezii. Předtím, než se pro transplantaci rozhodnete, je dobré si zjistit co nejvíce informací a vybrat profesionální kliniku. Tématu se věnuje mnoho fór a poraden na internetu, můžete také navštívit vybranou kliniku a vše bezplatně konzultovat a nechat si zodpovědět veškeré otázky. S padáním vlasů a jejich řídnutím se nemusíte jen tak smířit, ale můžete proti tomu bojovat.
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.