Fenomén sedacích vaků: jak vybrat ten správný?

Sedací a relaxační vaky získávají stále větší oblíbenost. Pohodlí, měkkost a možnost se natáhnout nebo posadit přesně podle našich potřeb jsou jen základní důvody, proč se sedací pytle zabydlují v našich domácnostech.

Fenomén sedacích vaků: jak vybrat ten správný?

Ve svém čase odpočinku vyžadujeme právě pohodlí a relax. Žádná tvrdá opěradla, nepřirozený sklon křesla nebo se všelijak kroutit na gauči, než najdeme tu správnou polohu pro čtení nebo sledování televize. Sedací vaky tohle všechno vyřeší za vás. Velký pytel z odolného materiálu naplněný polystyrenovými kuličkami se vytvaruje přesně tak, jak si budete přát. Můžete v něm sedět, ležet, opírat se o něj, cokoli vás napadne. Je skvělým doplňkem do každého bytu a díky množství velikostí a barev z něj můžete udělat dokonalý designový kousek. Na co si ale dát při koupi pozor?

 

Velikost

Sedací vaky a pytle se vyrábí v několika velikostech, od malých taburetů až po velké relaxační vaky, na které se pohodlně vejdou dva lidé. Pro pohodlné sezení vybírejte alespoň jeden rozměr větší než 140 cm, abyste měli dost prostoru i na podepření hlavy. Pro ležení by pak měl mít jeden rozměr alespoň 180 cm. Pokud budete víc sedět než ležet a využívat sedací polštář třeba na čtení nebo učení, podívejte se i na tvary sedačky nebo křesla.

Výplň

Nejdůležitější není to, co vidíte, ale to, co je uvnitř. Taková vnitřní krása, kterou oceníte až při používání. Odolná a nezávadná je výplň z tvrzených EPS kuliček, které drží tvar a liší se velikostí. Větší jsou na posezení pohodlnější, ale časem se mohou lehce deformovat. Většina vaků má možnost doplnění, a tak není problém nějaký ten litr kuliček zase dosypat. Naopak velmi nevhodná je polystyrenová drť, která se po pár použitích slehne a místo na nadýchaném obláčku tak sedíte skoro na zemi, navíc bývá často prašná a nekvalitní.

Prošití

Další nejdůležitější věc. Stehy daleko od sebe a nekvalitní prošití vás možná na první pohled nijak nezarazí, ale po pár týdnech používání je budete proklínat. Přes volné švy kuličky snadno prolezou a po každém posezení tak budete po bytě lovit desítky malých kuliček, které se špatně zametají i luxují a dokážou se nalepit naprosto na všechno. Drobné malé pevné švy a ideálně i vnitřní pevné prošití zajistí komfort při užívání a žádné kuličky mimo vak.

A v neposlední řadě také design a barva, aby vám vak ladil se zbytkem bytu. Na www.relax-vaky.cz najdete kvalitní sedací vaky od českého výrobce v mnoha barvách i typech. Pak už stačí se jen pohodlně uvelebit, vzít si svou oblíbenou knížku a relaxovat.
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.