Dárek pro kutila aneb nezlobte tatínka

Kutil v domácnosti je obvykle požehnáním. Ledacos opraví, vyrobí nebo přizpůsobí obrazu svému a co neumí, to se rád naučí. Vybrat dárek pro někoho takového ale často není legrace. Nejdřív musíte zjistit, jaký typ kutila doma máte.

Dárek pro kutila aneb nezlobte tatínka

Kutil sváteční má doma tak maximálně kladívko a kleště po dědečkovi. Ale pečlivě zvolenou sadou nářadí se mu nejspíš nezavděčíte, protože praktický dárek pochopí spíše jako pobídku k tomu, aby už doma konečně začal něco dělat.

Kutil profesionální zase už téměř všechno doma má a další pomocníky si chce vybrat podle své vlastní představy, ve které tajemné velké balíčky v dárkovém papíru rozhodně nemají místo. Bývá s ním těžké pořízení, proto mu raději doporučte vybavení dílny z ověřeného e-shopu a nechte ho vybrat, co by pod stromečkem našel nejraději.

Kutil obecný je prototypem živočicha zastoupeným v domácnosti zaleka nejčastěji. Bohudíky, protože protože výběr dárku pro něj zvládnete i s kávou v ruce, kterou si v nestřeženém okamžiku odnesete do dílny a zmapujete, co uvnitř chybí. Dílenský stůl už má, ale šroubováky, vrtáky a další nezbytnosti se mu válí úplně všude? Pak určitě ocení dílenskou skříň nebo panel na nářadí, kam si bude moci všechny své poklady pohodlně uložit.

Pracovní dílenské stoly zarovnané až po okraj nepořádkem jsou menším zlem v porovnání se situací, kdy kutil celý ten nepořádek roznáší po celém domě, kdykoliv potřebuje něco opravit. Šetřete svoje nervy a pořiďte mu jeden nebo dva kufry na nářadí, do kterého všechno svoje vybavení snadno uklidí (nebo jednoduše za nepořádkem zaklapne víko).

Máte pocit, že musíte svého kutila na rukou nosit, (třeba proto, že v nejbližší době budete chtít přestavovat koupelnu)? Pak se vrhněte do opravdu pořádného vánočního dárku a kupte dílenský stůl alias ponk. Už nikdy nebudete muset zametat šroubky a matice z korkové podlahy v kuchyni. Ale připravte si opravdu velkou horu balicího papíru, protože zabalit takovou obludu je docela fuška. Věřte nám.
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.