Co si zjistit o poskytovateli nebankovní půjčky než podepíši smlouvu?

Potřebujete si někde půjčit, ale máte trochu obavy z nepoctivých úvěrových společností? Nemusíte se bát. Na trhu existuje mnoho seriózních bankovních i nebankovních poskytovatelů půjček, kteří vám nabídnou výhodné podmínky. Abyste jejich půjčky odlišili od těch nevýhodných, stačí sledovat několik věcí.

Co si zjistit o poskytovateli nebankovní půjčky než podepíši smlouvu?

Transparentní podmínky, osobní přístup a férové jednání by měl být základ

Dobré informace o společnosti poskytující úvěry vám poskytne společnost sama. V prvním kroku se tak zaměřte na jejich stránky, prezentaci na webu i mimo něj. Zjistěte si, jak s vámi jejich zástupci jednají, jak ochotní jsou pracovníci zákaznického servisu atd. Nebojte se přitom pokládat spoustu všetečných otázek, a pokud se bude zástupce společnosti vykrucovat, mlžit, nebo vás do něčeho nutit, hned budete vědět, že tudy cesta nevede.

 

Poptejte se u svých známých

Stará osvědčená pravda platí i v případě půjček. Nejlepší je, když vám někdo blízký doporučí společnost, se kterou byl sám spokojený. V dnešní době se totiž bohužel nelze spoléhat jen na informace uvedené na webových stránkách společností. Ty samozřejmě svazující podmínky úvěrů a další háčky nevyvěsí hned na hlavní straně.

Dobrým vodítkem pro vás mohou být i různá srovnání půjček, která přehledně porovnávají plusy a mínusy jednotlivých finančních produktů od různých poskytovatelů úvěrů.

 

Zjistěte si RPSN

U každé nabídky půjčky byste měli brát v potaz hned několik ukazatelů. Sledujte nejen úrokovou míru, délku splatnosti a výši splátek, ale soustřeďte se i na RPSN. Roční procentuální sazba nákladů, zkráceně RPSN, v sobě totiž zahrnuje veškeré úroky, poplatky a další náklady, které se s půjčkou pojí. Zahrnuje tak třeba i poplatek za zpracování vaší žádosti, vyřízení úvěru nebo zasílání potvrzení. RPSN vám tak poskytne dobré vodítko, jak posoudit výhodnost nabídky.
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.