Holosun v nedávné době představil zbrusu nové kolimátory EPS. Ty přitom mají svým uživatelům rozhodně co nabídnout. Zjistěte, co je pro ně charakteristické a z jakých modelů lze vybírat.
Charakteristika Holosun EPS
U kolimátorů Holosun EPS budete již na první pohled obdivovat jejich povedenou konstrukci. Ta je uzavřená a pyšní se velmi vysokou odolností. Zároveň není závislá na proprietární montáži Holosun.
Kromě toho je třeba zmínit další zajímavou vlastnost těchto kolimátorů, a tou je výška jejich základny. Ta je totiž vůbec nejnižší ze všech pistolových kolimátorů Holosun. A co to znamená v praxi? Jednoduše to, že střelec může pro střelbu bez potíží využít pevná mířidla.
Jaká velikost tečky je pro vás ta pravá?
V nabídce Holosun EPS najdete hned 12 zbrusu nových modelů. Jejich základní rozdělení je přitom podle velikosti. Najdete zde modely se standardní šířkou závěru a podskupinu CARRY, která své uplatnění najde u SLIM zbraní s jednořadým zásobníkem.
Při výběru vhodného kolimátoru je na místě zohlednit také velikost tečky. U modelů bez přepínatelné osnovy se dočkáte velikosti tečky 2 MOA a 6 MOA. U modelu RMS je třeba počítat pouze s tečkou 2 MOA a obrazcem 32 MOA.
Při výběru tečky se řiďte tím, k čemu typicky svou zbraň používáte. Pokud upřednostňujete sportovní střelbu na delší vzdálenost, bude pro vás vhodná spíše velikost tečky 2 MOA. Naopak při pohotové kratší střelbě oceníte velikost tečky 6 MOA.
Červená a zelená barva diody
Dalším faktorem, který při výběru doporučujeme vzít v úvahu, je rozhodně barva diody. Kolimátory Holosun EPS jsou k dispozici s červenou a zelenou barvou diody. V případě červené diody je třeba počítat s tím, že například na sněhu nebo při svitu ostrého slunce nemusí být dobře rozpoznatelná. Naopak zelená dioda v těchto podmínkách obstojí lépe.
Více informací ze světa kolimátorů najdete na www.holosun.cz.