Bylinky pro zdravý život

Dnešní uspěchaná doba vyžaduje velmi často zastavení a odpočinek. Proto se mnoho lidí zastavuje v parcích a Ti šťastnější z nás vlastní zahrádku, ve které často pěstují různé rostliny. Velká část těchto zahrádek je využívána pro rekreační účely, a z tohoto důvodu se pěstují především nenáročné druhy. Velice populární jsou bylinky, které se pěstují nejen pro účely okrasné, ale i pro své léčivé a aromatické vlastnosti.

Bylinky pro zdravý život

Obliba bylinek jako koření v posledních letech narůstá. Mnoho lidí si chce dnes ekologicky vypěstovat nejrůznější druhy těchto rostlinek. V kuchyni se dá i na parapetu okna v malém truhlíčku vypěstovat řeřicha setá. Tu můžeme nasypat na chleba s máslem. Saláty zase výborně dochutí bazalka. S tou se setkáváme v několika barevných varietách. Nenáročná na prostor je také pažitka, nepostradatelná majoránka nebo petržel. Z bylinek používaných hlavně v horkých letních dnech do nápojů můžeme jmenovat především máty. Těch je v dnešním sortimentu nepřeberné množství. V zahradním centru si můžete vybrat z nepřeberného množství mát – například banánovou, žvýkačkovou, pomerančovou nebo jahodovou. Člověk toužící po odpočinku si večer může uvařit výborný čaj například z meduňky. Za krásku mezi bylinkami je považována levandule. Nejen, že fialově kvete na zahrádce, ale také krásně voní a láká nepřeberné množství hmyzu. Opomíjenou šalvěj můžeme šikovně použít na nakládání masa v létě na grilování. To se týká i tymiánu a také rozmarýnu. Ta bohužel ve většině případů ve volné půdě nepřezimuje. V obchodě najdete ještě mnoho dalších i méně známých bylin, jako například koriandr, libeček, rýmovník, saturejka nebo měsíček.

Zákazníkům, kteří potřebují pomoc s realizací zahrady, v zahradním centru poradí, nebo zahradu zrekonstruují. Pomohou také s osázením zahrádek, prořezávkami ovocných stromů a sečením trávníků.
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.