Bingo doprovází člověka už skoro 500 let!

Tak jednoduché a tak oblíbené – tak by se dala ve stručnosti charakterizovat oblíbená hra Bingo, která doprovází lidstvo už více než 25 generací. Jedinečný princip zaručuje, že žádné kolo neproběhne úplně stejně. Proto se Bingo stalo oblíbenou hrou dětských táborů, společenských večírků i lidí v pokročilém věku.

Bingo doprovází člověka už skoro 500 let!

 

Existují hned dvě teorie, které se o původ Binga přou. Ta první si všimla podobnosti mezi Bingem a jinou hazardní hrou oblíbenou ve staré Číně a tvrdí, že jde o zábavu starší než 2 000 let. Nicméně podobnost není shoda. To skutečné Bingo vzniklo díky italské loterii  Lo Giuoco del Lotto d’Italia až v roce 1530. Ano, už téměř 500 let hrají Bingo Italové všech generací a přispívají tím velmi významně do děravého italského rozpočtu a to neuvěřitelnou částkou 75 milionů amerických dolarů. A nejen oni.

V 19. století Bingo překročilo velkou louži a zažilo dalších vlnu popularity v Spojených Státech Amerických, ze které těží dodnes. Věděli jste, že původně se tato hra hrála pod názvem beano? Ale pak jeden šťastný hráč při výhře omylem vykřikl mnohem údernější Bingo! A nový název už hře zůstal. Původní Bingo mělo také o něco méně možných číselných kombinací, zato jeho moderní upravená podoba je mnohem zábavnější a svižnější.

 bingo-original

Kde se hraje Bingo u nás

A paradoxně se díky Americe Bingo dostalo i k nám. Zatímco za mořem popadly této hře i církve, které si tak mohly poměrně rychle a ve skrytu před finančními úřady nashromáždit velký majetek, první kroky Binga na našem území byly spíš nesmělé.

Stala se z něj nezbytná součást tombol na společenských plesech i zábava dětí na táborech a kroužcích. Koneckonců Bingo v papírové podobě je k dostání i dnes. Velký boom znamenala pro hru Bingo až oblíbená on-line casína, která mimo jiné přišla i s praktickým automatickým označováním tažených čísel na tiketech, které umožňovalo a dodnes umožňuje i hraní s několika tikety najednou, aniž by docházelo k prohrám zaviněným nepozorností nebo nepříjemným přehlédnutím.

Principem Binga je označování tažených čísel na tiketu a odměny získávají majitelé prvního vyplněného řádku, úhlopříčky nebo více řádků a největší výhra samozřejmě čeká na toho, kdo celý tikat vyplní až do konce. Jednodušší pravidla už být ani nemohou a zejména díky nim je na celém světě Bingo tak oblíbené.  
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.