4 tipy, jak urychlit metabolismus

Zdravě jíte, poctivě cvičíte a výsledky, které byste si představovali, se přesto nedostavují? Možná je na vině pomalý metabolismus. Právě on je postrachem všech, kteří se snaží shodit nějaký ten nadbytečný kilogram a dostat se do formy. Jak ho „rozběhnout“, aby začal spalovat tuky?

4 tipy, jak urychlit metabolismus

Hýbejte se

Nezáleží na tom, jestli začnete běhat, vyjedete na kole nebo se pustíte do jógy. Jakákoli pravidelná pohybová aktivita, působí na vaše tělo přímo blahodárně. Budujete si tak svalovou hmotu, která urychluje metabolismus. Čím více svalů máte, tím více kalorií spálíte. A čím více kalorií spálíte, tím méně tukových zásob budete mít. Jednoduché jako facka.

 

Jezte pravidelně

Stravujte se pravidelně, a to alespoň pětkrát denně. Jakmile vaše tělo začne hladovět, okamžitě přepne na úsporný režim, metabolismus se zpomalí a tuky se začnou ukládat. Nevynechávejte proto svačiny, po ruce vždy mějte alespoň proteinovou tyčinku, která okamžitě zažene hlad. Nezapomínejte ani na snídani. Ne náhodou bývá označována jako hlavní jídlo dne, bez ní se zvyšuje riziko obezity i civilizačních chorob. A co si po ránu naservírovat na talíř? Vsaďte hlavně na bílkoviny, díky nimž dodáte tělu přesně to, co potřebuje, a hlavně nebudete mít chutě na sladké. Připravte si třeba vaječnou omeletu s rajčaty a mozarellou nebo vyzkoušejte třeba proteinové palačinky, které představují výživově super hodnotné jídlo.

 

Hlídejte si pitný režim

Zaměřte se na pitný režim a každý den vypijte 8-12 sklenic obyčejné čisté vody. Vyhněte se džusům a sladkým limonádám, ve kterých se nachází velké množství přidaných cukrů, které jsou doslova zabijáky metabolismu. To stejné platí také o alkoholu.

 

Nebuďte na to sami

Staré známé pořekadlo tvrdí, že ve dvou se to lépe táhne. A to samé platí také při hubnutí. Najděte si parťáka, který do toho půjde s vámi, bude vás hecovat, motivovat a nenechá vás ve štychu. Dosáhnout lepších výkonů vám pomůžou také ty správné přípravky – třeba spalovač tuků. Ten obsahuje velké množství aktivních látek, které zvyšují výdej energie a nabudí vás. Uvidíte, že hubnutí vám s ním půjde mnohem snáz!
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.