S jakými potížemi se nejčastěji potýká TCM?

S jakými potížemi se nejčastěji potýká TCM?

Bolesti pohybového aparátu, problémy s otěhotněním, alergie, potíže se zažíváním – právě tyto obtíže patří podle průzkumu k nejčastějším důvodům, které přivádí nové klienty do ordinací odborníků na tradiční čínskou medicínu. A co právě jim může tento stále ještě trochu exotický přístup k léčbě nabídnout?

Problémy někdy nemají jasnou příčinou. Mohou být kombinacemi více faktorů z fyzického i psychického spektra. Ale zatímco západní medicína tyto dvě složky zdraví odděluje, ta tradiční východní se snaží maximálním způsobem harmonizovat.

 

Neexistuje jen jedno řešení

Odborník na TCM se na obtíže svého klienta snaží nahlížet z celkového pohledu. Nezajímá se jen o akutní obtíže, ale postupně dává dohromady obraz pacientova života a vitality. Pomáhají mu k tomu podrobné dotazníky ale i diagnostika pulzu nebo jazyka. První návštěva v ordinaci se tedy rozhodně neodbude za pět minut, jak bývá zvykem jinde.

 

Terapie ušitá přímo na míru

Existuje hned pět účinných cest, kterými lze dostat zdraví opět pod kontrolu. Odborník na tradiční čínskou medicínu proto ovládá na špičkové úrovni tyto dovednosti.

Díky kombinaci jednotlivých přístupů tak vždy dokáže nalézt to správné řešení jakýchkoli obtíží. Nezbytná je však i spolupráce pacienta. Předepsat balíček bylinek a několik jehel totiž nestačí. Jestliže se nebudete řídit i dalšími doporučeními, zahrnujícími třeba dočasnou úpravu stravy nebo pohybová doporučení, nemusí se kýžený efekt dokonce dostavit vůbec.

Cílem TCM je totiž dostat celý organismus do harmonického stavu, vyladit energie a pomoci tak všem buňkám k uzdravení. Sami tak můžete rozhodovat o tom, jaká léčba vám bude vyhovovat a kolik úsilí do sebeuzdravovacího procesu vložíte. Udělejte první krok a najděte si svého odborníka na TCM. Vyplatí se vám to.
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.