Proč je nutné se dokonale odlíčit každý večer?

Nejdůležitější pravidlo - večer se musíme odlíčit a svoji pleť dokonale vyčistit. Odlíčit se musíme, i když příliš nalíčení nejsme. Během spánku pokožka regeneruje a odpočívá. Vše co na ni nepatří, ji tuhle schopnost znesnadňuje. Naše pleť má paměť, přebytky líčení se do ní zapíší a s přibývajícím věkem se na naší tváři projeví.

Proč je nutné se dokonale odlíčit každý večer?

Ráno moudřejší večera – v tomto případě neplatí!

Známe to všechny. Pozdní návrat z párty, my se vidíme už v posteli a odlíčení necháme na ráno. Jenže ráno už s povadlou, unavenou a nezdravě vypadající pletí moc nenaděláme, tak ji alespoň zamaskujeme mnohem více a tak i škody způsobené na pleti bývají rozsáhlejší. Proto se nezapomínejme každý večer odlíčit a pleť vyživit nočním krémem.

 

Zvolme správné pomocníky

Při odličování je nutné pamatovat na vhodné pomocníky a správnou techniku odlíčení. Odlíčení musí být jemné, snadné a přitom důkladné. Pokud budeme drhnout obličej a hlavně oči nešetrně, budeme si vytvářet vrásky – zejména kolem očí. V případě, že nám naopak nějaká líčidla na očích zůstanou – často to bývá řasenka – zakládáme si na problém v podobě zánětu spojivek. K odlíčení není vhodné mýdlo, protože pleť vysušuje, dráždí a zbavuje ochranné vrstvy. V tomto případě platí pravidlo „čím méně tím lépe“. Můžeme si vystačit pouze s vodou, o které je známo, že pleť nedráždí, snesou ji i ženy s problematickou pletí a citlivým očním okolím. Pouhá voda však k dokonalému odlíčení nestačí.

 

Tady přichází na scénu odličovací houbička!

Ta za pomocí vody bez odličovacích přípravků šetrným a jemným způsobem dokonale odstraní make-up, řasenku, voděodolnou řasenku, linky. Poradí si i s výrazným večerní nebo třeba i karnevalovým líčením. K pleti je šetrná a přitom důsledná. Hodí se ke každodennímu použití a to i ráno, kdy z pleti odstraní zbytky krému, potu a jiných nečistot.

Správný postup je svrchu dolů. Začneme čelem a postupně se dostáváme k nosu. Okolo rtů postupujeme od středu směrem ke koutkům. Nevynecháme ani krk a dekolt, kde je kůže velmi jemná a pokud se o ni dobře nepostaráme, bude jedním z míst, kde se začnou tvořit první vrásky. Proto krk zbavme pomocí houbičky všech nečistot od brady směrem dolů až do dekoltu.

Jak se o houbičku starat, aby nám sloužila co nejlépe a co nejdéle?

Vzhledem k materiálu, ze kterého je vyrobena (microfibra) se velmi jednoduše udržuje. K jejímu vyčištění nám postačí voda a mýdlo – po jejím použití ji v ruce jednoduše vypereme a poté necháme uschnout.

Zanedbatelná není ani ekonomická stránka věci. Díky houbičce nepotřebujeme odličovače ani odličovací tampony. To bývá velká úspora pro naši peněženku, zvlášť když tyto přípravky pořizujeme kvalitní – třeba v lékárnách.

Pravidelné a správné čištění pleti společně s vhodnými krémy pomáhá zamezit tvorbě vrásek! A ty přece žádná z nás nechceme…
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.