Na co nezapomenout při vánočním úklidu

Na co nezapomenout při vánočním úklidu

Vánoce jsou tady už opravdu za chvíli. Nervozita se zvyšuje, tep stoupá, a vy stále přemýšlíte, na co jste asi mohli zapomenout. Se spoustou věcí vám nepomůžeme, ale ohledně úklidu bychom vám poradit mohli.

Jestli vám teď hlavou prolétla myšlenka, že se přece Ježíšek narodil ve chlévě, tak jakýpak úklid, okamžitě ji zažeňte.  Sami musíte uznat, že váš byt vypadá lépe uklizený a že se v uklizeném prostředí cítíte lépe nejen vy, ale i vaše návštěvy.

 

Vše začíná vchodovými dveřmi

Vchodové dveře jsou bránou do vašeho domu, bytu, do vašeho života. Halloween je dávno pryč, tak žádné výmluvy, že jsou ty pavučiny v jejich rohu stylové. Z okolí dveří odstraňte pavučiny a nečistoty a dveře pořádně umyjte.

Čistící prostředky vybírejte s ohledem na materiál, ze kterého jsou dveře vyrobeny. Hlavně nepoužívejte žádné abrazivní prostředky, které by mohly materiál poškodit. Nejméně náročné jsou plastové dveře, na které vám bude stačit voda se saponátem. Údržbu ostatních materiálů provádějte v souladu s doporučením výrobce.

Na čisté dveře pak stačí jen pověsit věnec. V současné době jsou trendem jednoduché věnce pouze z přírodních materiálů. Ideální věnec si můžete vyrobit z proutí, bukvic, šišek, skořápek z ořechů a jeřabin. Když ho ještě dozdobíte jutovou mašlí, nebude mít chybu. Pokud dáváte přednost jiným typům, na internetu určitě najdete návod na ten, který bude nejvíce vyhovovat právě vám.  Případně ho můžete koupit, v tomto období již za příjemnou cenu.

 

Nezapomeňte na okna

Dveře a okna jsou základem velkého předvánočního úklidu. Prach, špína, šmouhy, to opravdu na ně nepatří. Při mytí oken nejprve očistěte stěnu okolo nich a poté umyjte garnyže, parapety a žaluzie. Poté umyjte rámy jemným saponátem a pusťte se do samotných skel. Při mytí používejte stěrku a pro lepší efekt přidejte do vody trochu octa. Ocet je totiž nejen přirozeným odmašťovačem, ale také funguje jako leštidlo.

 

Hlavní je klid a pohoda

Jestli patříte mezi ty, kteří dělají velký úklid pouze na Vánoce, pořádně se u něj zapotíte. Utřít všechen prach, uklidit šuplíky, srovnat věci. Čím je váš byt větší, tím více času vám to zabere, ale výsledek za to bude určitě stát.

Nebojte se zapojit do práce ani ostatní členy domácnosti, aby měli představu, jak je takový úklid namáhavý a více si vaší práce vážili.

V každém případě ale všeho s mírou. Určitě by to u vás doma nemělo vypadat jako v onom pomyslném chlévě, ale čistota by neměla být na úkor klidu a pohody.
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.