Divoký, nespoutaný, a přesto krásný národní park Serengeti

Divoký, nespoutaný, a přesto krásný národní park Serengeti

Národní park Serengeti symbolizuje typickou africkou přírodu více než cokoliv jiného. Rozlehlá savana a množství zvířat od zeber a pakoňů po slony, nosorožce či lvi a gepardy – to je Serengeti, nejproslulejší národní park Afriky a hlavní cíl návštěvníků toužících po tom ji alespoň na chvíli okusit. Řekne-li se cesta do exotiky, většina lidí pomyslí právě na safari v národním parku Serengeti.

 

Národní park Serengeti – zázrak přírody

Serengeti se rozkládá na ploše téměř 15 000 km2 v severní části Tanzanie a je přirozeně propojený s keňským parkem Masai Mara. Společně pak tvoří unikátní ekosystém, který je již téměř čtyři dekády zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Dnes je domovem pro více než milion pakoňů, tři čtvrtě milionu zeber nebo tisíců lvů, levhartů a hyen.

Původně se jednalo o masajské území a v řeči těchto velkých afrických válečníků znamená Serengeti „nekonečnou pláň“. Přesně taková je krajina, kterou zde cestovatelé spatří. Přesto však není monotónní, z planiny vystupují reliéfy sopek, nalezneme zde lesy i malá jezera. Samotná krajina by ale byla i přes svoji krásu pouze prázdným jevištěm. Tím nejzajímavějším, co zde lze nalézt jsou zvířata, herci jednoho z nejúžasnějších představení, jaká lze na této planetě spatřit.

 

Velká migrace

Každý rok se miliony kusů zvěře vydávají na 800 km dlouhou cestu z jižních oblastí Serengeti do Masai Mara. Tento periodicky se opakující fenomén je známý jako „Velká migrace“ je právem považovaný za jeden z přírodních divů světa. Serengeti je něco, co by měl v životě spatřit každý. Tento zážitek se každému, kdo jej podstoupí, vryje pod kůži a nikdy na něj nezapomene. Toužíte zažít Serengeti na vlastní kůži? Objednejte si některý z poznávacích zájezdů do Tanzanie a nechte se ohromit.
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.